دکتر مژگان بیک زاده
Search
Close this search box.
واژینوپلاستی

واژینوپلاستی چیست؟

واژینوپلاستی چیست؟واژینوپلاستی نوعی عمل جراحی زیبایی و شایع بین بانوان بوده که برای سفت کردن عضلات کف لگن ناحیه واژن به کار می‌رود. به واژینوپلاستی به علت تنگ کردن واژن عمل تنگ کردن واژن نیز می‌گویند. در این مقاله قصد داریم درباره واژینوپلاستی اطلاعاتی بیان کنیم، با ما همراه باشید.

واژینوپلاستی چگونه انجام می‌شود؟

همان طور که اشاره کردیم واژینوپلاستی، سفت کردن عضلات دیواره واژن برای کاهش قطر واژن بوده که در آن پزشک برای بازگرداندن ضخامت و آبرسانی، به دیواره های واژن چربی تزریق می‌کند. در این جراحی پزشک عضلات واژن، بافت و پرینه اطراف آن را تنگ می‌کند. واژینوپلاستی حدود ۱ الی ۲ ساعت طول کشیده و شامل حذف پوست شل و اضافی از واژن یا نزدیک کردن عضلات آن به یکدیگر می‌باشد. پزشک با توجه به نیازهای خاص بیمار و شرایط او تصمیم می‌گیرد که برش ها را از روش سنتی یا با استفاده از لیزر انجام داده و ممکن است از بی حس کننده های موضعی استفاده کنند. گاهی اوقات برای نتیجه گیری بهتر واژینوپلاستی با جراحی لابیاپلاستی ترکیب می‌شود.

دلایل انجام واژینوپلاستی

مهم ترین دلیل انجام واژینوپلاستی شل شدن دیواره های واژن بر اثر زایمان می‌باشد که این موضوع در برخی موارد در بانوانی که زایمان نداشته اند نیز رخ می‌دهد. یکی دیگر از دلایل افتادگی واژن به علت انجام عمل هیسترکتومی یا جراحی دراوردن رحم می‌باشد. به علاوه گذر زمان و یائسگی نیز منجر به کاهش کیفیت مخاط واژن شده و باعث سستی واژن می‌شود. که در این موارد بانوان اعتماد به نفس خود را از دست داده و در را رابطه جنسی رضایت کافی ندارند که در این موارد نیز انجام واژینوپلاستی توصیه می‌شود. در صورتی که مراقبت های بعد از واژینوپلاستی را جدی گرفته و این عمل را نزد بهترین متخصص زنان تهران انجام دهید کمترین عوارض را تجربه خواهید کرد و به نتیجه مورد نظر خود خواهید رسید.

واژینوپلاستی چیست؟

مزایای واژینوپلاستی

اکثر زنان پس از زایمان، ممکن است از سستی واژن ناشی از کشش بافتها و جداسازی عضلات شکایت کنند،  افتادگی و شل شدن این ناحیه می تواند به اختلال عملکرد جنسی کمک کند. در مجموع پس از جراحی واژینوپلاستی می توان تمامی این مشکلات را برطرف کرد .

 • تنگ کردن واژن
 • برطرف کردن افتادگی واژن
 • برطرف کردن بیرون زدگی پس از زایمان
 • شل شدن عضلات واژن
 • جراحی کم خطر و کم ریسک
 • امکان مرخص شدن بدون بستری پس از انجام عمل
 • تاثیر در بهبود و ارتقای کیفیت روابط جنسی
 • داشتن هزینه های کمتر نسبت به سایر روش ها
 • فرآیند سریع عمل
 • درمان بی اختیاری و نشت ادرار
 • عدم باقی ماندن جای زخم قابل مشاهده
 • پیشگیری از پرولاپس های لگنی
 • رفع عفونت های پی در پی در واژن

هزینه جراحی واژینوپلاستی

میزان هزینه جراحی با توجه به عوامل مختلفی مانند نوع آن، میزان ناحیه مورد نظر برای جراحی و مهارت و تخصص پزشک مورد نظر متغیر می‌باشد عوامل دیگری که بر میزان هزینه جراحی واژینوپلاستی تاثیر دارند عبارتند از: دستمزد جراح، اقداماتی که باید قبل از انجام واژینوپلاستی انجام دهید مانند آزمایش ها و انواع داروها، انواع ابزار و تجهیزات به کار رفته در جراحی و هزینه های مربوط پس از جراحی مثل داروهای مصرفی یا مراقبت های تغذیه ای  به همین علت با توجه به عوامل ذکر شده نمی‌توان هزینه ای ثابت برای جراحی واژینوپلاستی مشخص کرد. بهتر است قبل از هرگونه اقدام برای جراحی در مورد هزینه های جراحی با پزشک و جراح زیبایی زنان خود مشاوره های لازم را داشته باشید معمولا بعد از انجام معاینات اول می‌توان هزینه های حدودی را به طور تقریبی برآورد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو − 1 =

مطالب مرتبط