دکتر مژگان بیک زاده
Search
Close this search box.
کارهای که هفته های اخر بارداری باید انجام داد ؟

کارهای که هفته های اخر بارداری باید انجام داد ؟

کارهای که هفته های اخر بارداری باید انجام داد ؟

کارهای که هفته های آخر بارداری باید انجام داد را در این بخش قرار می دهیم تا بانوان باردار هفته های آخر را به سلامت و به آسانی پشت سر بگذرانند .

ورزش کردن :

یکی از سوالهای که بسیار پرسیده می شود این است که هفته های آخر بارداری چه کنم ، دکتر بیگ زاده متخصص زنان توصیه می کند تمامی بانوان باردار در هفته های پایانی بارداری حتما ورزش های سبک به خصوص پیاده روی را انجام دهند .
انجام پیاده روی باید آرام اما پیوسته باشد ، انجام این کار سبب می شود که در زمان زایمان سر نوزاد در بهترین موقیعت قرار گیرد

کارهای که هفته های اخر بارداری باید انجام داد ؟
میل نمودن غذاهای مقوی :

خوردن غذاهای مقوی و رعایت تغذیه سالم از مهم ترین نکات دوران بارداری به خصوص هفته های آخر بارداری است ، توصیه می شود غذاهای پروتئین دار را در رژیم خود قرار دهید تا حد ممکن از مصرف غذاهای دیر هضم نظیر کله پاچه پیشگیری نمایید .

داشتن استراحت کافی :

خواب نقش مهمی در سلامت دوران بارداری دارد سعی نمایید حتما به میزان کافی استراحت لازم را داشته باشید ، از انجام کارهای سنگین و پرفشار باید اجتناب نماید .
نکات بالا گرچه ساده هستند اما برای پشت سر گذرندان دوران بارداری بسیار مهم و کاربردی هستند ، به شما عزیزان توصیه می شود که حتما در زمان بارداری این نکات را رعایت نمایید .
تحریک جنسی را در روزهای پایانی توصیه می شود که انجام دهید زیرا انجام این کار سبب انقباضات در همان روز می گردد ، این کار کمک می کند به شروع زایمان اما تاثیر خیلی زیادی ندارد بلکه کمک کننده است .
دوران بارداری بسیار حساس و مهم می باشد بنابراین توصیه می شود که مادران نکات این دوران را بادقت مطالعه وانجام دهند .

سایر خدمات خانم دکتر بیک زاده :

و…
شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در خصوص بارداری با ما در میان بگذارید :
شماره ی تماس :۴۴۴۲۴۳۶۲
منتظر نظرات و پیشنهادات سازنده شما هستیم
با تشکر مدیریت سایت دکتر بیگ زاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 12 =

مطالب مرتبط