دکتر مژگان بیک زاده
Search
Close this search box.
لاپاراسکوپی رحم و تخمدان2

لاپاراسکوپی رحم و تخمدان

لاپاراسکوپی رحم و تخمدان یکی از اقداماتی است که در چند سال گذشته برای درمان بیمرای های زنان مورد استفاده قرار گرفته است. بانوان از ابتدای زمان باروری که با اولین دوره قاعدگی آغاز می شود، با انواع بیماری های زنان مواجه می شوند. این مواجه می تواند بانوان را مستعد انواع بیماری ها کند که در صورت یک سهل انگاری کوچک مبتلا به برخی از آن ها شوند. زمانی که بانوان به بیماری مواجه می شوند، اولین فکری که به ذهن آنها میرسد، جراحی است. در این مطلب می خواهیم بر اساس بیانات خانم دکتر مژگان بیک زاده بیشتر به جراحی لاپراسکوپی رحم و تخمدان بپردازیم. دکتر مژگان بیک زاده بهترین متخصص زنان تهران است که انواع جراحی را برای درمان انواع عارضه در زنان انجام می دهد.

لاپاراسکوپی رحم و تخمدان

لاپاراسکوپی رحم و تخمدان روشی ایمن


زمانی که بانوان به بیماری های ناحیه رحم و تخمدان ها مبتلا می شوند، می توانند از عمل لاپاراسکوپی رحم و تخمدان که جراحی کم تهاجمی است، استفاده کنند. این جراحی به دلیل برش محدودی که در ناحیه شکم ایجاد می کند، بانوان را از انجام جراحی های باز  و سخت مبری می کند. از این روش می توان در تشخیص و درمان بیماری های زنان بهره برد. لاپاراسکوپی را لوله ای تشکیل می دهد که به یک دوربین مجهز بوده و ضمن بررسی وسعت و پیشرفت بیماری جهت درمان بیماری نیز به کاربرده می شود.

جراحی لاپاراسکوپی رحم و تخمدان به چه صورت انجام می شود؟


لاپاراسکوپی رحم و تخمدان با وسیله به همین نام که دارای لوله ای باریک و بلند و همچنین مجهز ب دوربین است انجام می شود. متخصص زنان  پس از بیهوشی و مشخص کردن نواحی برش لوله لاپاراسکوپ را به داخل شکم بیمار هدایت می کند. این دستگاه با انتشار گاز کربن و یا اکسید نیتروژن موجب جدا شدن دیواره شکم از دستگاه داخلی شده و از این رو مشاهده رحم و لگن بیمار ر راحت تر می کند. در نهایت نیز پس از پایان جراحی لوله از بدن خارج شده و گاز موجود تخلیه خواهد شد.

مزایای جراحی لاپاراسکوپی رحم و تخمدان


دوره بهبودی کوتاه تر

عدم نیاز به بستری بیمار

ایجاد برش های سطحی و کوچک

کاهش ابتلا به عفونت

از لاپاراسکوپی رحم و تخمدان برای درمان چه بیماری هایی استفاده می شود؟


برطرف کردن مشکلات ناباروری

رفع مشکلات ناشی از اندومتریوز

برطرف کردن مشکلات ناشی از حاملگی مولار یا حاملگی خارج از رحم

رفع کردن نواحی دارای چسبندگی

اختلالات کف لگنی

بی اختیاری ادرار

بیماری هایی که با لاپاراسکوپی رحم و تخمدان تشخیص داده می شوند؟


آندومتریوز

فیروم های رحمی

حاملگی مولار

سندرم تخمدان پلی کیستیک

آبسه لگن

ناباروری

سرطان های ناحیه تناسلی

چسبندگی لگن

عوارض احتمالی در جراحی لاپاراسکوپی رحم و تخمدان


احتمال آسیب پوستی

ابتلا به عفونت

احتمال آسیب عروقی

احمال لخته شدن خون

اختلالات ادراری

کلام پایانی


در پایان باید اشاره کنیم که برای هرگونه معاینه و جراحی، بانوان می بایست تحقیقات لازم را در جهت انتخاب بهترین متخصص زنان در غرب تهران  و بهترین متخصص لاپاراسکوپی در تهران  انجام دهند. چراکه اگر این نوع جراحی های در عین سادگی و سهولت به بدست متخصصین بی تجربه صورت گیرد، می تواند عوارض غیرقابل جبرانی را به همراه داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =

مطالب مرتبط