دکتر مژگان بیک زاده
Search
Close this search box.
رژیم غذایی دوران بارداری

رژیم غذایی در تعیین جنسیت

نقش رژیم غذایی در تعیین جنسیت

شانس اینکه شما فرزند دختر و یا پسر داشته بشاید کاملا پنجاه درصد است.اما در صورتی که شما می خواهید پیش از باردار شدن اقداماتی را برای تعیین جنسیت فرزند خود داشته باشید بهتر است به نکات زیر توجه داشته باشید . بهتر است بدانید که رژیم غذایی تنها به این امر کمک کند و به هیچ عنوان نتیجه صد در صدی نخواهد داشت و شما باید دو ماه پیش از بارداری رژیم غذایی مخصوص را از متخصص زنان و زایمان دریافت کنید .در این مقاله رژیم غذایی در تعیین جنسیت  را توضیح خواهیم داد.

تعیین جنسیت

رژیم غذایی چگونه به تعیین جنسیت کمک می کند ؟

همانطور که می توانید اسپرم ها می توانند در تعیین جنسیت نقش داشته باشند به این صورت که اگر کروموزم های Xلقاح پیدا کنند فرزند دختر بوده و کروموزوم های Y باعث فرزند پسر خواهند شد .حال اسپرم های با کروموزوم های X بیشتر در محیط های اسیدی می توانند زنده بمانند و اسپرم های دارای کروموزم Yریز تر هستند و ترشحات واژنی به راحتی بر روی آنها تاثیر می گذارد و عمر کمتری دارند و در محیط های قلیایی تحرک بیشتری دارند .حال تنها می توان با خوردن مواد غذایی PH واژن را کنترل کنیم تا بتوان احتمال دختر دار شدن و یا پسر دار شدن را افزایش بدهیم .
رژیم غذایی حاوی کلسیم و منیزیم باعث می شود محیط واژن اسیدی شده که نکته ایی مثبت برای کروموزوم های Xبوده و احتمال دختر بودن فرزند بالاتر می رود.در نهایت توجه داشته باشید که رژیم غذایی تنها زمانی موثر واقع می شود که به مدت سی تا شصت روز تا زمان تخمگ گذاری و  مقاربت ادامه  داشته باشد .
یادتان نرود که رژیم غذایی به هیچ عنوان صد در صدی نیست و در صورتی که خیلی علاقه مند به تعیین جنسیت فرزند خود هستید می توانید روش های دیگر را امتحان کنید که به مراتب این روش ها پرهزینه خواهند بود .

با تشکر مدیریت سایت دکتر مژگان بیک زاده متخصص زنان و زایمان در گیشا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 2 =

مطالب مرتبط