دکتر مژگان بیک زاده
Search
Close this search box.
تعیین-جنسیت-با-IUI

تعیین جنسیت با IUI

تعیین جنسیت با IUI

آیا تاکنون سعی کرده اید جنست جنین خود را حدس بزنید؟

آیا به دنبال راهی مطمئن برای تعیین جنسیت جنین خود می گردید؟

با ما در این مقاله به منظور آشنایی با تعیین جنسیت با IUI همراه باشید.

امروزه برای تعیین جنسیت متد های جدیدی ذکر می شود که هر کدام از روش ها برای موارد خاصی می تواند استفاده شود.

تعیین-جنسیت-با-IUI
تعیین-جنسیت-با-IUI

روش های تعیین جنسیت

تعیین جنسیت به صورت های مختلف انجام می گیرد. روش اول با استفاده از رژیم غذایی و تغییر PH واژن و تعیین موقع تخمک گذاری است روش دوم به صورت IUI انجام می گیرد که با تزریق، داخل رحمی اسپرم است. روش سوم IVF است که در واقع لقاح آزمایشگاهی است. بدین صورت که این فرایند در آزمایشگاه صورت می گیرد و یکسری دارو هایی به مادر داده می شود تا تخمک گرفته شود و آنگاه با اسپرم تهیه شده، لقاح انجام می شود.

ناباروری با IUI

جزو تکنیک های کمک نارباوری نیست ، بلکه تکنیک آسان تری است که اسپرم را شستشو می دهیم و اسپرم هایی که تحرک و اشکال بهتری دارند داخل محیط خاصی ریخته و داخل رحم خانم تزریق می کنیم. در واقع IUI اولین درمان ناباروری است که استفاده می شود .

چه زمانی IUI توصیه می شود؟

بهترین اشخاص برای این تکنیک درمانی، زوجینی هستند که آقا مشکل دارد ولی آنقدر اسپرم وی مختل نیست که نیاز به IVF داشته باشند. گروه بعد خانم هایی هستند که به روش های تحریک تخمک گذاری پاسخ نمی دهند و همزمان با اینکه دارو های محرک تخمک گذاری به خانم تجویز می شود ، اسپرم هم شستشو داده و داخل رحم خانم تزریق می کنند.

گروه سوم زوجینی هستند که دلیل اصلی ناباروری در آن ها ناشناخته است . هنوز در دنیا ده تا پانزده درصد از زوجین جزو این دسته هستند که هر دو شخص سالم بوده اما بارداری شکل نمی گیرد که توصیه می شود چند بار IUI انجام گیرد و اگر نتیجه نداد ، به دنبال روش بعدی باشند.

ناتوانی جنسی مردان، وجود بیماری pco در زنان ، وجود موکوس غلیظ دهانه رحم زنان، آندومتریوز و .. می توانند عواملی باشند که باعث نازایی می شوند و IUI می تواند به درمان ناباروری کمک کند.

برای تصمیم گیری در مرود نحوه زایمان بهتر است با جراح متخصص زنان و زایمان مشورت نموده و سطح مطالعات خود را در این زمینه بالا ببرید. دکتر مژگان بیک زاده متخصص زنان پونک با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی عارضه ها پرداخته و با آخرین دانش روز دنیا اقدام به درمان می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۰۲۱۸۶۰۴۶۳۲۹ – ۰۲۱۴۴۴۲۷۳۶۲ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید.

روند انجام IUI و تعیین جنسیت

در IUI خانم ها را تحت درمان تخمک گذاری قرار داده و حدود چهل ساعته بعد که به روش های مناسب، تشخیص داده شد که تخمک آزاد شده است ، اسپرم را شستشو داده و داخل رحم تزریق می کنیم . این عمل به صورت سرپایی و بدون عمل انجام می گیرد.

کروموزم های X , Y اسپرم ها را در این حالت می توان با روش های علمی تفکیک کرده و بر طبق جنسیت دلخواه والدین، عمل تزریق انجام شود. درصد دقت در این روش تا هفتاد درصد اعلام شده است.

هزینه IUI چقدر است؟

هزینه های ناباروری به عوامل مختلفی مرتبط است. اما این روش جزو کم هزینه ترین روش ها برای ناباروری و تعیین جنسیت می باشد.

زایمان های طبیعی و سزارین

زایمان در روش های مختلف بارداری، بستگی به تشخیص پزشک معالج دارد که مشخص کند چه نوع زایمانی مناسب فرد است. اما همیشه توصیه می شود زایمان طبیعی جایگزین سزارین شود زیرا زایمان طبیعی یک روند طبیعی بدن است که بدون هیچ گونه عوارض جانبی شکل می گیرد.

نتیجه گیری

امروزه روش های درمانی مختلفی برای ناباروری وجود دارد که با توجه به شرایط زوجین پزشک معالج ، بهترین گزینه را برای آنها می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =

مطالب مرتبط