دکتر مژگان بیک زاده
Search
Close this search box.
تزریق چربی به واژن

تزریق چربی به  واژن

تزریق چربی به واژن یکی از اقداماتی است که طی چند سال گذشته بسیاری از خانمها را ترغیب کرده تا برای زیباتر کردن واژن خود اقدام کنند. پوست ناحیه تناسلی در اثر افزایش سن ممکن است چروک و پیر شود. علاوه بر اینکه تیره می شود و این موضوع روی روحیه و اعتماد به نفس یک خانم در رابطه جنسی تاثیر می گذارد. با تزریق چربی به این نواحی به نوعی می توان به جوان تر و روشن تر کردن آن کمک کرد. در این مطلب می خواهیم هر آنچه به شما در این زمینه کمک می کند را بر اساس بیانات خانم دکتر مژگان بیک زاده بیان کنیم. دکتر بیک زاده بهترین متخصص زنان تهران است که این کار را به صورت تخصصی انجام می دهد.

تزریق چربی به واژن چیست؟

بر اساس افزایش سن لابیاماژور مانند بسیاری از بافت های بدن شما حجم چربی و زیبایی خود را از دست داده و به نظر می‌رسد که آویزان شده است. تزریق چربی به واژن یک روش جدید بوده که برای بهبود وضعیت واژن و اصلاح اندازه و شکل آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. این چربی ها معمولا از بخش های مختلف مانند شکم برداشته شده و پس از جداسازی سلول های سالم به موضع تزریق می‌شود.

تزریق چربی به واژن چگونه انجام می‌شود؟

برای تزریق چربی به واژن ابتدا چربی از ناحیه های شکم، پهلو یا ران با استفاده از تکنیک های لیپوساکشن توسط جراح جدا می‌شود. در برخی موارد پزشک به صورت دستی و با استفاده از کانول های نازک لیپوساکشن، پس از ایجاد سوراخ های کوچک روی پوست به چربی آسیب کمتری وارد کرده و نتیجه را برای مدت زمان بیشتری ماندگار می‌کند. پس از جداسازی سلول های مرده از سلول های چربی، به صورت قطرات کوچک در سراسر بافت بدن فرد تزریق می‌شود. میزان تزریق چربی به لابیا ماژور توسط پزشک بر حسب سی سی اندازه گیری شده و با توجه به نیاز و مشخصات بیمار به او تزریق می‌شود.

مزایای تزریق چربی به واژن

تزریق چربی علاوه بر جنبه های زیبایی در برخی موارد برای بانوانی که از خشکی واژن، مقاربت دردناک و سایر مشکلات مقاربتی رنج می‌برند جنبه ی درمانی دارد. علاوه بر تزریق چربی به واژن مزایای دیگری مانند موارد زیر را نیز دارد:

 • جوش خوردن سریع چربی با پوست
 • عدم جابجایی چربی تزریقی زیر پوست
 • درمان آتروفی واژن
 • سفت شدن ناحیه تناسلی
 • تغییر سایز و حجم لابیای ماژور
 • درمان عدم تقارن و تناسب این ناحیه
 • داستن عوارض کم 
 • عدم وجود احتمال آلرژیک به دلیل گرفتن چربی از بدن خود فرد
 • مشاهده نتیجه تزریق در مدت زمان کم
 • رفع چین و چروک ها
 • حجم کردن لابیا ماژور
تزریق چربی به واژن

مدت ماندگاری تزریق چربی به واژن

این روش معمولا ماندگار بوده اما در مواردی ممکن است گاهی شش ماه، یک سال و نیم تا سه سال دوام داشته باشد و نیاز به دو تا سه بار تزریق باشد. به طور کلی تداوم این عمل به شرایط جسمانی شخص نیز بستگی دارد. زیرا در برخی از افراد بدن، چربی را سریع جذب کرده و باعث می‌شود ماندگاری این روش کمتر باشد.

بهترین دکتر تزریق چربی به واژن کیست؟

توجه داشته باشید که با توجه به حساس بودن واژن انجام هر نوع عمل زیبایی روی آن باید زیر نظر پزشک متخصص زنان و زیبایی با تجربه و مهارت انجام شود. دکتر مژگان بیک زاده فارغ التحصیل بهترین متخصص زنان تهران می باشد. وی علاوه بر تشخیص بیماری زنان و به سرانجام رساندن زایمان های طبیعی و سزارین، در زمینه جراحی های ترمیمی نیز فعالیت می کنند. دکتر بیک زاده کنار فعالیت های زنان و زایمان در دوره های تخصصی لاپاراسکوپی، سونوگرافی زنان و جراحی های زیبایی زنان نیز شرکت کردند. در پی آن نیز موفقیت های بسیاری را به نام خود رقم زدند که نتیجه آن چیزی جز رضایت بیماران نبوده است.

سوالات متداول

مدت زمان تزریق چربی به واژن چقدر است؟

مدت زمانی که صرف تزریق چربی به ناحیه واژن می شود بستگی به میزان افتادگی و چین و چروک در ناحیه مورد نظر دارد. حدوداً بین ۱ الی ۳ ساعت طول خواهد کشید.

ماندگاری تزریق چربی به واژن چقدر است؟

چربی تزریق شده در این نواحی می تواند ۲ الی ۵ سال ماندگاری داشته باشد. این موضوع بسته به مراقبت های شما متفاوت است و اگر مراقبت ها را طبق توصیه پزشک پیگیری نکنید، امکان کاهش مدت ماندگاری آن وجود دارد.

آیا تزریق چربی به واژن عوارض دارد؟

از آنجایی که چربی از بدن بیمار گرفته می شود، بنابراین کاملاً طبیعی است و هیچ عوارضی برای شما ندارد. البته ممکن است برخی افراد تورم در نواحی ناحیه تناسلی را تجربه کنند که خیلی زود رفع می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 1 =

مطالب مرتبط