دکتر مژگان بیک زاده
Search
Close this search box.
بیماری-های-منتقله-از-راه-جنسی

بیماری های منتقله از راه جنسی

بیماری های منتقله از راه جنسی

هر خانم و آقایی باید درباره رابطه جنسی به طور کامل اطلاعات لازم را داشته باشند.شاید بسیاری از آنها از وجود بیماری هایی که ممکن است در حین نزدیکی به آنها منتقل شود آگاهی لازم را نداشته باشند.این بیماری ها از فردی به فرد دیگر منتقل شده و باعث بروز مشکلاتی خواهد شد .

بیماری های رایج جنسی

این بیماری ها ممکن است از طریق ویروس،باکتری و یا انگل های مخصوص که در ناحیه تناسلی زندگی می کنند به وجود بیاید در هر سه حالت عامل بیماری باید مشخص شود تا درمان های لازم برای از بین بردن آن انجام بگیرد.
ویروس ها باعث ایجاد زگیل های تناسلی می شوند و شاید در ابتدا به صورت توده ریزی باشند اما با پیشرفت بیماری زگیل ها بزرگتر می شوند.از دیگر بیماری های شایع که عامل آن ویروس ها می باشند ایدز است که با مرور زمان توان دفاعی بدن را کم می کند.
تبخال های تناسلی به صورت تاول های دردناک در قسمت باسن ،آلت تناسلی و یا بین پاها دیده می شوند امکان دارد این زخم ها بعد از گذشت چند روز از بین بروند اما ویروس آن همچنان در بدن باقی مانده است و بعد از گذشت چند روز دوباره پدیدار خواهد شد.
از جمله بیماری هایی که توسط باکتری ها به بدن منتقل می شوند می توان به سوزاک، سیفلیس و کلامیدیا و انواع شایع از این گروه ها اشاره کرد.که درباره هر کدام به اختصار توضیح خواهیم داد.در سوزاک فرد با سوزش ادرار و ترشح غیر طبیعی واژن رو به رو می شود و در مواقعی که این بیماری زودتر درمان نشود ممکن است در زنان عفونت لگنی به وجود بیاید که به دنبال آن می تواند
باعث نازایی شود.شاید کسانی که به کلامیدیا مبتلا شده اند از مشکل خود آگاهی نداشته باشند و در این صورت به راحتی بیماری با داشتن رابطه محافظت نشده به شریک جنسی منتقل می شود و از علائم آن می توان به خارج شدن چرک های دردناک از آلت تناسلی مرد و یا زن اشاره کرد و اما اولین علامت های سیفلیس زخم های باز و بدون درد می باشد که این زخم ها ممکن است در اطراف مقعد،دهان و یا روی دست ها به وجود بیاید.

بیماری-های-منتقله-از-راه-جنسی
یبماری منتقله جنسی انگلی

شپش رایج ترن بیماری در این زمینه است که از خون فرد تغذیه می کند انتقال شپش ها حتی از راه لباس های آلوده نیز امکان پذیر است که حتی با چشم غیر مسلح نیز قابل دیدن هستند و معمولا در پایه رویش مو می چسبند و باعث خارش شدید می شود اگر این شپش ها توسط فرد مکررا خارش داده شود منجر به خونریزی خواهد شد .

شماره تلفن مطب خانم دکتر در گیشا:
۰۲۱۸۸۶۳۷۴۲۱
۰۲۱۸۸۶۳۷۴۲۹
شماره تلفن مطب در اشرفی اصفهانی
۰۲۱۴۴۴۲۷۳۶۲
شما همچنین برای مشاوره می توانید به کانال تلگرام و اینستاگرام ما بپیوندید
با تشکر مدیریت سایت دکتر مژگان بیک زاده متخصص زنان و زایمان در گیشا
جراحی لاپاراسکوپی و سونوگرافی زنان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 1 =

مطالب مرتبط