نشانه های ناباروری در زنان

نشانه های ناباروری در زنان

آیا از روش های درمانی سنتی خسته شده اید و به دنبال روش قطعی برای درمان ناباروری خود می گردید؟

آیا می دانستید از هر هشت زوج یک زوج به ناباروری مبتلا می باشد؟

با ما در این مقاله به منظور اطلاع از نشانه های ناباروری زنان همراه باشید.

نشانه-های-ناباروری-در-زنان

نشانه-های-ناباروری-در-زنان

از بارز ترین نشانه های ناباروری در زنان این است که با وجود رابطه جنسی محافظت نشده طی شش ماه تا یک سال، بسته به سن زوجین باروری صورت نمی گیرد.

  1. قائدگی نامنظم و یا قطع کامل قائدگی

یکی از نشانه های بارز ناباروری قائدگی نامنظم است. غدد هیپوتالاموس در مغز می بایست با تخمدان ها هماهنگ عمل کنند. اما زمانیکه این اتفاق نمی افتد نشانه یک مشکل اساسی و عدم تعادل هورمونی است. همچنین می بایست به موقع توسط پزشک متخصص زنان درمان گردد.

  1. قائدگی دردناک یا سنگین

حدود پنج تا ده درصد از زنان نابارور قائدگی دردناک همراه با خونریزی شدید دارند. این عارضه ممکن است به دنبال فیبروم رحمی به وجود بیاید. کیست تخمدان بیماری است که معمولاً با ناباروری همراه است.

  1. وجود موهای زائد بر روی صورت و بدن

رشد موهای زائد و ناخواسته بر روی بدن ممکن است نشان از ابتلا به سندروم پلی کیستیک تخمدان باشد. این سندروم سبب می شود تخمدان بیش از حد معمول هورمون بسازد و ارتباط بین مغز و تخمدان بر هم بخورد.

  1. چاقی و افزایش وزن

با توجه به گزارشات منتشر شده از مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها، پنج درصد زنان پیش از ناباروری دچار افزایش وزن هستند که همین اضافه وزن می تواند بارداری را با مشکل مواجه نماید. البته اگر شما ورزشکار حرفه ای هستید یا بیش از حد ورزش می کنید و دچار کمبود وزن و قائدگی نامنظم شده اید، این موضوع می تواند بر روی کیفیت بارداری شما تأثیرگذار باشد.

  1. خشکی واژن
بیشتر بخوانید
علائم یائسگی

این عارضه معمولاً به علت کمبود استروژن می باشد و ممکن است نشانه یائسگی زودرس باشد. این بیماری در صورت عدم درمان به موقع منجر به ناباروری می شود.

  1. نازک شدن و ریزش مو

این مشکل ممکن است به دلیل اختلال در عملکرد تیروئید باشد. و این موضوع تخمک گذاری را تحت تأثیر قرار می دهد. طبق تحقیقات صورت گرفته، دو الی سه درصد زنان مبتلا به ناباروری مشکل اختلال در تیروئید دارند.

از بارز ترین نشانه های ناباروری در زنان این است که با وجود رابطه جنسی محافظت نشده طی شش ماه تا یک سال، بسته به سن زوجین باروری صورت نمی گیرد. دکتر مژگان بیک زاده متخصص زنان و زایمان با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی عارضه ها پرداخته و با آخرین دانش روز دنیا اقدام به درمان می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۰۲۱۸۶۰۴۶۳۲۹ – ۰۲۱۴۴۴۲۷۳۶۲ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید.

درمان ناباروری زنان

روش های درمان ناباروری طیف گسترده دارند. ولی ساده ترین راه مبارزه با ناباروری درمان تیروئید و اختلالت قائدگی می باشد. در صورتیکه اقدامات اولیه جهت تست مشکلات عمده ناباروری صورت گرفت، مرحله بعدی تحریک تخمدان ها برای تخمک گذاری است. درمان ناباروری برای زنان همچون نردبان پله های مختلفی می باشد. به این صورت که درمان های اولیه به صورت ترکیبات خوراکی بوده و پله های آخر که با ترکیبات هورمونی برای تحریک تخمدان هاست و بر حسب اینکه شدت مشکل چه میزان باشد از درمان های دارویی متفاوتی تجویز می گردد. این داروها ممکن است در وحله اول ساده باشند، اما در صورتی که به صورت خودسرانه مصرف شوند، به شدت مخاطره آمیز خواهند بود.

پاسخ

یک × 2 =