دکتر مژگان بیک زاده
مراقبت های پس از لابیاپلاستی

مراقبت های پس از لابیاپلاستی

مراقبت های پس از لابیاپلاستی

جراحی زیبایی لابیاپلاستی سبب درمان مشکلات لابیاها می شود. بخاطر شکل های غیرقرینه، چین خوردگی های زیادی و پایین افتادگی لابیاها، لابیاپلاستی انجام می دهند و امروزه خانم ها به دلیل لباس های تنگ، ورزش های خاص و فعالیت های خاصی که دارند نیازمند این جراحی هستند تا اعتماد به نفس بالاتری داشته باشند وآن شکل مناسب را پیدا کنند. در این مقاله قصد داریم تا در خصوص مطالبی همچون مراقب های پس از لابیاپلاستی بپردازیم.

مراقبت های پس از لابیاپلاستی
مراقبت های پس از لابیاپلاستی

لابیاپلاستی یک جراحی مینور است که زیاد دوره نقاهت طولانی مدت ندارد. دو روز پس از جراحی افراد می توانند به کار خود ادامه دهید و فعالیت های نرمال را داشته باشند بجز یکسری از فعالیت های ورزشی مانند ورزش های که کشش داخل پا دارد، دوچرخه سواری، موتورسواری و سوار کاری می باشد. همین طور رابطه جنسی را حداقل باید سه تا چهارهفته به تاخیر بیندازید تا آن ناحیه شکل طبیعی و شکلی که جراح برای شما ایجاد کرده است به بهترین فرم ایجاد شود و دچار تغییر حالت نشود. همچنین به علت این که ناحیه دستگاه تناسلی به طور ذاتی مرطوب است و از نور به دور است مستعد عفونت می باشد و بهتر است چند روز اول پس از جراحی آن ناحیه کاملا شستشو داده شود و کاملا خشک نگه داشته شود.

نقاهت پس از لابیاپلاستی

بعد از جراحی لابیاپلاستی روز اول فرد کمی درد دارد که این طبیعی است و با مسکن برطرف می شود و قابل تحمل است. فردا روز جراحی می توانید به فعالیت های روزانه خود را انجام دهید. اگرچه کار فرد طوری باشد که ساعت های طولانی روی صندلی بنشیند و یا راه برود و خم شود هر کاری که به نشستن و ایستادن و راه رفتن مربوط باشد مشکلی ایجاد نمی کند و آسیبی به ناحیه جراحی شده نمی زند.

لابیاپلاستی پس از زایمان

در مورد همزمانی لابیاپلاستی و سزارین می توان گفت که لابیاپلاستی یک جراحی زیبایی واژن می باشد و ظرافت خاص خودش را دارد و لابیاها باید به یک شکل متقارن باشند تا فرد از آن راضی باشد و رضایت مند باشد. وقتی فرد باردار است تمام بدن متورم می شود و رنگ تغییر می کند و گاها شکل کمی متغیر می شود که تمامی این ها موقت است و بعد از پایان زایمان بعد از شش تا دوازده هفته به شکل قبل از زایمان برمی گردد.

بنابراین توصیه می شود که هیچ گاه همزمان با زایمان سزارین جراحی لابیاپلاستی انجام نشود چون جراح هر چقدر هم که دقت کند نمی تواند به نتیجه مطلوب که فرد می خواهد برسد.

نقش جراح در عمل لابیاپلاستی

افرادی هستند که تخصص لازم را ندارند ولی این جراحی را انجام می دهند که در این صورت نه تنها موجب زیبا نشدن است بلکه می توانند باعث عدم تقارن و مشکلات بعدی شوند.

جراح زنان مهمترین رکن در انجام عمل زیبایی است. جراح اگر تخصص لازم را نداشته باشد حتی از بهترین دستگاه هم استفاده کند آن نتیجه مطلوب را نخواهد داشت. در صورت انجام نادرست عمل جراحی ممکن است عدم تقارن و کنده شدن کامل لابیها را داشت و یا مشکل در ارگاسم ایجاد شود.

لابیاپلاستی یک جراحی مینور است که زیاد دوره نقاهت طولانی مدت ندارد. دکتر مژگان بیک زاده ما را با روش های لابیاپلاستی و مراقبت های پس از لابیاپلاستی آشنا می کند. دکتر بیک زاده متخصص زنان با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی عارضه ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های 02186046329 – 02144427362 تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .

سوالات متداول لابیاپلاستی

  • آیا دختران مجرد و باکره هم می توانند جراحی لابیاپلاستی انجام دهند؟

عمل لابیاپلاستی هیچ ارتباطی به بکارت دختران ندارد و خانم های مجرد می توانند با خیال راحت این عمل جراحی انجام دهند.

  • آیا لابیاپلاستی بازگشت دارد؟

لابیاپلاستی یک روش جراحی پلاستیک است و یک بخش های از عضو کم می شود و حذف می شود. شکل ناحیه دستگاه تناسلی تغییر می کند و ممکن است خوردگی های خاصی روی آن انجام شود و تکنیک های به کار رود که هیچ کدام از این ها برگشت پذیر نیست.

در زمان بارداری تمام بدن به ویژه لابیا ها هم متورم می شوند و پس از زایمان ورم برطرف می شود و لبیاها هم به شکل قبل از بارداری خود برمی گردد و به شکل قبل از جراحی لابیاپلاستی بازگشتی ندارد.

  • آیا افراد با سابقه بیماری قلبی می توانند جراحی لابیاپلاستی انجام دهند؟

افرادی که مشکل بیماری قلبی دارند و جراحی قلب باز انجام داده اند و یکسری داروها را مصرف می کنند و مشکلاتی با آناتومی خود دارند و دوست دارند جراحی لابیاپلاستی را انجام دهند این افراد لازم است قرص آسپرین خود را یک هفته قبل از انجام لابیاپلاستی قطع کنند و اگر در حال مصرف وارفارین هستند باید یک دوز مناسبی را برای فرد انتخاب کند و دوز مصرف برخی از داروهای این افراد با توجه به تجویز پزشک تغییر می کند و زمانی که از نظر میدکال به حالت نرمال برسند می توانند جراحی زیبایی لابیاپلاستی را انجام دهند.

  • آیا افراد دیابتی هم می توانند جراحی لابیاپلاستی را انجام دهند؟

حتما باید از حدود شش هفته قبل، دیابت این افراد کنترل شود و در صورت داروهای خوارکی و تزریقی قند ناشتا و قند پس از مصرف وعده های غذایی تمامی این ها باید کنترل شده باشد. قبل از جراحی باید یکسری دارو ها توسط پزشک تجویز شود تا سطح ایمنی این افراد بالاتر رود. امروزه برای تمام جراحی داروهای مختص بیماران دیابتی تجویز می شود و وقتی این مشکلات برطرف شد و از قبل تحت نظر پزشک خود بوده اند می توانند جراحی لابیاپلاستی را انجام دهند و مراقبت های پس از لابیاپلاستی هم باید رعایت کنند تا دچار مشکلات نشوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر از متخصص زنان خوب در غرب تهران روی ادامه مطلب کلیک کنید.

مطالب مرتبط با این مقاله:

لابیاپلاستی

جراحی زیبایی واژن

خشکی واژن

درمان زگیل تناسلی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + ده =

مطالب مرتبط