لابیاپلاستی

یکی از جراحی زیبایی زنان لابیاپلاستی (labiaplasty) می باشد. لابیاپلاستی روشی برای زیباسازی دستگاه تناسلی خانم ها به شمار می آید. بانوانی که از ظاهر واژن خود به خصوص لابیا ها رنج می برند این روش مناسب ترین گزینه برای درمان می باشد. در این مقاله قصد داریم در خصوص مطالبی نظیر ذیل بپردازیم.

 • لابیاپلاستی چیست
 • عمل لابیاپلاستی با لیزر
 • هزینه لابیاپلاستی
 • عمل لابیاپلاستی

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی چیست؟

لابیاپلاستی به معنای کوچک کردن قسمتی از ناحیه تناسلی می باشد. دختران بعد از سن بلوغ دچار افزایش اندازه می شوند که تعداد زیادی افراد چه در سن بلوغ و چه بعد از سن بلوغ از این ظاهر ناراضی هستند و این افراد می توانند بدون آنکه آسیبی به پرده بکارت برسد لابیا ها را کوچک کنند.

عمل جراحی لابیاپلاستی جراحی است که بر روی لب های آلت تناسلی و به صورت سرپایی در مطب انجام می شود. یک روش است که با بی حسی موضعی و کاملا بدون درد انجام می شود. دکتر بیک زاده از آنجایی بیشتر مراحل جراحی را با لیزر به جای چاقو انجام می دهند میزان خونریزی به صورت فاحش کمتر است و سرعت التیام زخم هم به مراتب بیشتر خواهد بود.

فواید لابیاپلاستی

اولا بخاطر اینکه برخی از لبیاها بسیار بزرگ هستند و در آن ناحیه باعث مرطوب شدن و عدم دفع به موقع ترشحات طبیعی را دارند. یک محیط مناسب گرم و مرطوب برای رشد یکسری قارچ ها ایجاد می کنند که خود قارچ ها باعث خارش مکرر می شود و همین خارش سبب تیرگی ناحیه خارجی ژنیتال می شود و همین طور التهاب بیشتر در آن ناحیه می شود و این سیکل معیوب به طور دائم تکرار می شود.

لابیاپلاستی علاوه بر مقاصد زیبایی که در واقع اولین هدف است می تواند این مشکل را برطرف کند و یک مشکل دیگر که برخی از خانم ها دارند به دلیل آن پوسته اضافی یا پود کلیتوریسم باعث می شود در واقع ارگاسم های تاخیری داشته باشند که با لابیاپلاستی می توان این مشکل را بر طرف کرد.

کاربرد لابیاپلاستی

در قسمت ناحیه تناسلی خارجی خانم ها یک لبیوماژول داریم که رویش مو را دارد و در بین لبیوماژول دو تا لبی مینور است که رنگ آن ها تیره تر و چروک تر است و گاها شکل خاصی دارد و بیرون زده است.

امروزه خانم ها بخاطر لباس های تنگ و ورزش های خاص و فعالیت های خاصی که دارند سبب آزردگی، سایش و مشکل می شوند با لابیاپلاستی می توان آن ها را کوچک کرد، شکل آن را تغییر داد و قسمت های تیره را کاملا برطرف کرد، آن قسمت بالایی که هیلتوریسم است اگر شکل بد فرم و چین های اضافی داشته باشد با جراحی پلاستیک خاص آن ها هم برطرف می شوند و یک شکل نرمال و طبیعی می گیرد. با لابیاپلاستی می توان مشکلاتی نظیر ذیل را برطرف کرد.

  • شکل ها غیر قرینه
  • چین خوردگی های خیلی زیاد
  • پایین افتادگی

انواع روش های لابیاپلاستی

برای انجام لابیاپلاستی به دو روش انجام می شود. دستگاه های مختلفی مثل لیزر، ساب سرجری و کلدنایت به کمک جراح می آید و نکته اساسی این است که ظرافت و سلیقه جراح که ظریف و قشنگ باشد بهترین نمود کار را خواهد داشت. در کنار لابیاپلاستی و همزمان با آن می توان در مورد زیبایی دیگر نظیر: برداشتن چربی اضافه، تزریق چربی به لبه ماژول جهت روشن سازی و تنگ کردن واژن انجام دهیم.

 • لابیاپلاستی به طریق لیزر جدیدترین نوع لابیاپلاستی است که از طریق لیزر مونالیزا تاچ انجام می شود. در این روش بخیه زده نمی شود. یک روش بدون درد و خونریزی می باشد و برش جراحی بسیار صاف و زیبایی را ایجاد می کند.
 • لابیاپلاستی به روش جراحی پلاستیک است که آن هم مناسب بعضی از بیماران است.

یکی از جراحی زیبایی زنان لابیاپلاستی (labiaplasty) می باشد. لابیاپلاستی روشی برای زیباسازی دستگاه تناسلی خانم ها به شمار می آید. دکتر بیک زاده متخصص زنان با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی عارضه ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۰۲۱۸۶۰۴۶۳۲۹ – ۰۲۱۴۴۴۲۷۳۶۲ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید .

عوارض لابیاپلاستی

لابیاپلاستی در واقع یک جراحی مینور است و عوارض خاصی ندارد و اگر شرایط بیمار قبل از جراحی شرایط مناسب و مساعدی باشد و بیماری خاصی نداشته باشد و جراحی خیلی ظریف انجام شود برای بیمار عارضه خاصی ایجاد نخواهد کرد. فقط یکسری موارد شستشو است که پزشک به بیمار توضیح می دهد و با رعایت آن به هیچ عارضه ای مبتلا نمی شوند.

سن جراحی لابیاپلاستی

بعد از بلوغ در دختران به دلیل افزایش هورمون های جنسی هم لبیاها و نیپل سینه ها رنگ شان تیره می شود و سایز آن ها تغییر می کند و بزرگتر می شوند، فرم و شکل بالغین را به خودشان می گیرند.

بنابراین اگر شما تقاضای جراحی لابیاپلاستی را دارید بهتر بعد از سن هجده سالگی انجام شود برای اینکه رشد نهایی لبیاها صورت بگیرد و فرم آن مشخص شود و بعد از آن جراحی را انجام دهیم.

سوالات متداول لابیاپلاستی

 • زمان مناسب انجام عمل لابیاپلاستی چه وقتی است؟

بهترین زمان لابیاپلاستی و هر عمل زیبایی دیگر بلافاصله بعد از اتمام پریودی است.

بخاطر اینکه در زمان بارداری به خصوص در زایمان سزارین و طبیعی لگن بسیار پرخون است بهتر هیچ عمل لگنی دیگری انجام نشود. بخاطر اینکه خون رسانی لگن و ورم بافت بالا است. شکل ظاهری بهم خورده و درد بافت زیادی بیمار دارد. همین طور ترمیم و التیام دچار مشکل می شود. بنابراین بهترین زمان برای انجام این عمل ها چهل روز تا شش ماه بعد از اتمام زایمان است.

برای کسب اطلاعات بیشتر از متخصص زنان خوب در غرب تهران روی ادامه مطلب کلیک کنید.

مطالب مرتبط با این مقاله:

جراحی زیبایی واژن

خشکی واژن

درمان زگیل تناسلی