درمان زگیل تناسلی

مقدمه

در این مقاله قصد داریم مطالبی در خصوص زگیل تناسلی، درمان زگیل تناسلی، زگیل تناسلی خفیف، زگیل تناسلی در مردان، تشخیص زگیل تناسلی،شکل ظاهری زگیل تناسلی، آیا درمان گیاهی زگیل تناسلی امکان پذیر است؟ و درمان قطعی زگیل تناسلی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

زگیل تناسلی چیست؟

آیا می دانید زگیل تناسلی قابل درمان نیست ولی قابل پیشگیری از انتقال هست. زگیل بیشتر در نقاط پر تماس بدن ایجاد می شود و نشانه عفونت با ویروس هست. زگیل بسیار مسری و با ضربه و زخم هنگام تماس با فرد مستعد منتقل می شود. این ویروس با خارش پخش می شود هر زمان فردی متوجه این ویروس شد باید در شریک جنسی اش هم مورد بررسی قرار گیرد . این بیماری در آقایان هم شایع هست ولی به دلیل بررسی نکردن تشخیص داده نشده است.

شکل ظاهری زگیل تناسلی

زگیل تناسلی به شکل ها و رنگ های مختلف دیده می شود و ناحیه خارجی دستگاه تناسلی باید دقیقاً بررسی شود و امکان دارد خود فرد از این بیماری آگاه نباشد. این ویروس از رنگ پوست تا قهوه ای تیره متغیر است و احتمال دارد هم سطح پوست و یا برجسته باشد و نمای مدولار داشته باشد.

درمان زگیل تناسلی

درمان زگیل تناسلی

درمان زگیل تناسلی

هدف از درمان زگیل تناسلی ، از بین بردن ضایعات آن است و نه خود ویروس لیزر بدون خون ریزی و آسیب به بافت بدن ضایعات زگیل را از بین می برد و پوست به حالت طبیعی باز می گردد.

عامل زگیل تناسلی چیست؟

ویروس HPV عامل زگیل تناسلی هست که عموماً از طریق تماس جنسی منتقل می شود. کاری که به خانم ها توصیه می شود تا انجام دهند به متخصص زنان مراجعه کنند و نسبت به درمان زگیل تناسلی اقدام کنند. تست پاپ اسمیر از نظر وجود HPV در دهانه رحم حتما گرفته شود چون می دانیم انواع هایلیسک ویروس می تواند عامل سرطان دهانه رحم باشد که اگر مثبت شد پیگیری ها خودش را لازم دارد. توصیه دیگر این که شریک جنسی هم حتما به پزشک متخصص مراجعه کند تا اگر ضایع ای بود ایشان هم درمان را شروع کند.

راه های انتقال ویروس HPV

ویروس HPV براحتی از طریق های مختلفی نظیر ذیل منتقل می شود و این بیماری بسیار مسری هست و باید مواظب باشیم تا به این ویروس مبتلا نشویم.

  • رابطه جنسی
  • استخر، سونا، جکوزی
  • سالن های بدن سازی، سالن های ماساژ و …

واکسن زگیل تناسلی HPV

 واکسن گارداسیل کمک می کند از ابتلا به این ویروس پیشگیری شود. واکسن حاوی چهار تا سروتیک به ویروس هست.

 ۱۸، ۱۶ ، ۱۱ ، ۶ :Serotype

که این مجموعاً حدود ۹۶% از موارد آلودگی به ویروس HPV را تشکیل می دهد. با تزریق این واکسن می توانیم از ابتلا به بیماری زگیل تناسلی و سرطان دهانه رحم پیشگیری کنیم.

زگیل تناسلی قابل درمان نیست ولی قابل پیشگیری از انتقال هست. زگیل بیشتر در نقاط پر تماس بدن ایجاد می شود و نشانه عفونت با ویروس هست. دکتر بیک زاده متخصص زنان و زایمان خود را در دانشگاه علوم پزشکى تهران گذرانده است. ایشان با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی عارضه ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با شماره های ۰۲۱۸۶۰۴۶۳۲۹ – ۰۲۱۴۴۴۲۷۳۶۲ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام مراجعه کنید.

عوارض تزریق واکسن HPV

تزریق واکسن HPV معمولا عوارض جدی ندارد و تمامی عوارض آن موقت و گذرا هست.

سوالات رایج در خصوص درمان زگیل تناسلی

  • آیا زگیل تناسلی یا HPV سرطان زاست؟

تست های در ابتدا برای تشخیص این ویروس گرفته می شود و علت این تست ها برای تشخیص پرخطر و یا کم خطر بودن این ویروس هست و اگر کم خطر باشد مشکلی ایجاد نمی کند و ممکن هست بعد از گذشت دو سال برطرف شود و این تست بیشتر برای تشخیص انواع پرخطر هست تا سریعا اقدامات بعدی انجام شود و هرچه زودتر تشخیص داده شود بهتر است و جای هیچگونه نگرانی نیست.

فاصله اینکه فردی ویروس HPV هایلیسک داشته باشد و سرطان دهانه رحم بگیرد خیلی زیاد هست و در این فاصله می توان بیمار را درمان کنیم.

  • آیا می دانستید علت بروز سرطان دهانه رحم چیست؟

یکی از سرطان های شایع که هم زنان و دختران را درگیر می کند سرطان دهانه رحم است. که ناشی از آلودگی به ویروس HPV است.

  • واکسن گارداسیل مخصوص زن هاست یا مردان است؟

تزریق این واکسن علاوه بر خانم ها در آقایان هم ضروری است و از ابتلا به آلودگی به ویروس های پرخطر و زگیل تناسلی جلوگیری می کند یا به عبارت دیگر سبب درمان زگیل تناسلی می شود و بسیار کمک کننده در پیشگیری از ابتلا به سرطان هاست.

  • آیا تزریق واکسن گارداسیل یا HPV ممنوعیت خاصی دارد؟

معمولاً تزریق واکسن ممنوعیت خاصی ندارد فقط در زنان باردار و افرادی که سابقه بیماری نقص ایمنی دارند. به طور مثال: افرادی که مبتلا به بیماری ایدز هستند.

اگر فردی سابقه ی بیماری دارد که مجبور هست طولانی مدت کورتون مصرف کند. که سیستم ایمنی آن سرکوب شده است. این افراد هم نباید از این واکسن استفاده کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر از متخصص زنان خوب در غرب تهران روی ادامه مطلب کلیک کنید.

مطالب مرتبط با این مقاله:

زگیل تناسلی چیست

تبخال تناسلی

قارچ های مخمری